Theodorus 'Theo' van Hoytema

Den Haag 1863-1917
Pluimvee, krijt en aquarel op board 49,6 x 59,6 cm, gesigneerd r.o. met monogram en voluit

herkomst: part. coll. België.

Theo van Hoytema schilderde, maar was vooral aquarellist en tekenaar van dieren en planten. Met name zijn voorstellingen van vogels en bloemen maakten indruk. Hij werkte in Art Nouveau-stijl onder invloed van de Engelse illustrator Walter Crane en maakte tevens zeer vernieuwende ontwerpen voor gebruiksvoorwerpen, kalenders en gelegenheidsdrukwerk. Van Hoytema kreeg zijn opleiding aan de academie in Den Haag. Regelmatig bezocht hij het Leidse Museum van Natuurlijke Historie, waar hij diertekeningen maakte. Hierdoor kreeg hij de opdracht om de illustraties te vervaardigen voor enkele wetenschappelijke biologische werken. Van Hoytema was lid van de Haagse Kunstkring en van Arti et Amicitiae in Amsterdam.

vervangingswaarde: € 9.000,-
bieden vanaf: € 4.700,-