Petrus Paulus Schiedges

Den Haag 1813-1876
Schoenerbrik voor anker op kalme zee, olieverf op paneel 24,6 x 34,1 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '59

De Haagse schilder Petrus Paulus Schiedges ontwikkelde zich na zijn studie aan de Haagse Teekenacademie tot een schilder van zee- en riviergezichten met schepen. Vooral in zijn woelige, romantisch zeeën is invloed te bespeuren van de gevierde marineschilder Louis Meijer, van wie hij in de jaren veertig raadgevingen kreeg. Schiedges maakte een nauwkeurige studie van de verschillende scheepstypen die in zijn tijd de Hollandse wateren bevoeren, zodat hij in staat was ze tot in de kleinste details weer te geven.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-