'Théresia' Reiniera van der Pant

Schiedam 1924-2013 Amsterdam
Uitzicht, pastel op papier 35,9 x 51,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1986

herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Amsterdam, 1988, inv.nr. 16485.

Théresia van der Pant is vooral bekend als beeldhouwer, en behoort als zodanig tot de belangrijkste Nederlandse naoorlogse kunstenaars. Dieren vormden haar favoriete onderwerp, in een geabstraheerd figuratieve vorm weergegeven in brons of steen. Van der Pant studeerde onder meer aan de Amsterdamse Rijksacademie, waaraan ze later als docent verbonden zou zijn, en maakte een aantal studiereizen, onder andere naar Israël en Italië. Zij werd vele malen onderscheiden, onder andere met de Prix de Rome (1953) en de Judith Leysterprijs (1987). Minder bekend is zij als tekenares, hoewel zij talloze schetsen en tekeningen maakte. Deze abstracte pastel uit de jaren 80 getuigt van die relatief onbekende creatieve kant van Van der Pant.

vervangingswaarde: € 2.500,-
bieden vanaf: € 1.200,-