'Willem' George Frederik Jansen

Harlingen 1871-1949 Blaricum
Winterlandschap, olieverf op doek 30,4 x 35,2 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: Kunsthandel Rococo, Gulpen; part. bezit Nederland.

Voordat hij zich in 1908 als vrij schilder in Blaricum vestigde werkte W.G.F. Jansen als decoratieschilder bij de porseleinfabriek Rozenburg in Den Haag en als plateelontwerper in Gouda. Zijn werk kan getypeerd worden als nabloei van de Haagse School. Het was vooral Jacob Maris die hij bewonderde, hetgeen tot uiting komt in zijn vlotte penseelvoering en liefde voor het puur Hollandse landschap. Hij schilderde zee- en strandgezichten, intieme boerenerven, riviergezichten onder hoge luchten, weidelandschappen en stille heidelandschappen met schapen. Hij werd alom geprezen om zijn sterk ontwikkeld gevoel voor kleurnuances, vooral in gekleurde witten, groenen en grijzen.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-