César Domela (César Domela Nieuwenhuis)

Amsterdam 1900-1992 Parijs
Zonder titel, gouache en olieverf op board 44,0 x 62,5 cm, gesigneerd verso en verso gedateerd 'Janvier 1954 Paris'

Op vroeg, expressionistisch werk na wijdde César Domela zich vanaf 1923 volledig aan de abstracte kunst. Hij is vooral bekend geworden om zijn constructivistische composities (schilderijen, fotomontages, collages, objecten). Domela werd in de jaren 20 in Parijs beïnvloed door het kubisme, was lid van De Stijl, en verbleef van 1927 tot 1933 in Berlijn. Vanaf 1933 woonde de kunstenaar blijvend in Parijs en werd daar een belangrijk promotor van de abstract(-geometrisch)e kunst. Vanaf 1929 maakte Domela voornamelijk (bas)reliëfs, door hem ‘Tableaux-objets’ genoemd, samengesteld uit verschillende, over elkaar geplaatste materialen. In zijn stilistisch zeer consistente oeuvre is de ‘harmonisatie van contrasten’ een van de belangrijkste principes

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-