Klaas Gubbels

Rotterdam 1934
Zonder titel, olieverf op doek 130,0 x 200,0 cm, gesigneerd r.o. in envelop en gedateerd 1990

herkomst: geschilderd in opdracht van Samas kantoorinrichters.

Wanneer de naam van schilder, beeldhouwer en assemblagekunstenaar Klaas Gubbels valt denken velen meteen aan zijn tafels en koffiekannen, de hoofdmotieven in zijn werk. De beperkte onderwerpkeuze en de zeer consistente stijl, die gekenmerkt wordt door eenvoud en een sjabloonachtige stilering, zijn Gubbels’ handelsmerk. De koffiekan, met een naar boven taps toelopende houder en een sierlijk gebogen tuit, heeft inmiddels een bijna icoonachtige status gekregen. De tafel figureert solo of als drager van koffiekan en ander eetgerei als kopjes en borden, of een enkele keer van liggende of zittende vrouwen. Gubbels maakt schilderijen op doek en kleine beelden, maar ook wandschilderingen en monumentale sculpturen, soms van zeer groot formaat.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-