Jozef 'Jef' Diederen

Heerlen 1920-2009 Amsterdam
Zonder titel, gouache op papier 74,5 x 53,5 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '89

Jef Diederen behoorde tot de zogenaamde Limburgse Amsterdammers, een groep naoorlogse abstract-expressionistische schilders waartoe o.a. Ger Lataster en Pieter Defesche ook worden gerekend. Diederen werd opgeleid aan de kunstnijverheidsschool in Maastricht om vervolgens naar Amsterdam te gaan voor verdere studie aan de Rijksacademie. Hier ontmoette hij Karel Appel en Corneille. De stijl van Diederen kan lyrisch genoemd worden, waarbij hij in de jaren 50 langzaam overgaat van figuratie naar een meer abstracte schilderkunst. De relatie met de werkelijkheid wordt daarbij echter nooit helemaal losgelaten. Naast aquarellen en schilderijen maakte Jef Diederen ook indrukwekkende wandschilderingen en glas-in-loodramen.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.400,-