Gerrit Benner

Leeuwarden 1897-1981 Nijemirdum
Zonder titel, olieverf op doek 129,5 x 100,0 cm, gesigneerd verso en te dateren ca. 1960

herkomst: Kunsthandel Borzo, 's Hertogenbosch, alwaar in 1991 verworven voor de collectie Douwe Egberts.

literatuur: tent.cat. Bochum, Städtische Kunstgalerie, 'Gerrit Benner. Gemälde, Gouachen, Zeichnungen', 1960, pag. 49, cat.nr. 260.

tentoonstelling: Bochum, Duitsland, Städtische Kunstgalerie, 'Gerrit Benner. Gemälde, Gouachen, Zeichnungen', 5 nov.-5 dec. 1960.

Het onderwerp van vrijwel alle schilderijen van Gerrit Benner is het Friese land met z’n ruime horizon, de boerderijen, de duinen en het vee op het land. Daarbij ging het hem niet om een zuivere weergave van de werkelijkheid maar om de uitdrukking van zijn diepe bewondering voor die natuur, in simpele vormen en vier of vijf vaste kleuren. Benner was autodidact. Hij werkte tot 1953 in het cultureel nogal geïsoleerde Friesland; daarna verhuisde hij naar Amsterdam waar hij werd opgenomen in de naoorlogse vernieuwingsbeweging die het kunstklimaat in Amsterdam beheerste.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-