Cornelis Bernardus 'Kees' van Bohemen

Den Haag 1928-1985
Zonder titel, olieverf op doek 64,6 x 50,3 cm, gesigneerd r.o. en te dateren jaren 50

herkomst: coll. wijlen mevrouw C.M. Bruls-Timmermans, Delft, die het werk samen met haar echtgenoot rechtstreeks verwierf van de kunstenaar.

Kees van Bohemen werd in 1928 geboren in Den Haag en kreeg zijn opleiding aan de academie in zijn geboortestad. Van 1952 tot 1957 woonde hij in Parijs, in het vermaard geworden huidenpakhuis in de Rue Santeuil dat ook onderdak bood aan o.a. Karel Appel, Corneille en Bram Bogart. Van 1959 tot 1960 nam hij deel aan de activiteiten van de internationale groep Zero en van de Nederlandse Informele Groep. In de jaren vijftig werd Van Bohemen beïnvloed door de action-painting en het tachisme, maar in de loop van de daaropvolgende jaren ontwikkelde zich uit zijn vitale abstractie een steeds duidelijker figuratie. Met zijn kleurrijke, dynamische doeken was Van Bohemen een van de protagonisten van het naoorlogse abstracte expressionisme in ons land.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-