Gerard 'Ger' Lataster

Schaesberg 1920-2012 Amsterdam
Zonder titel, waskrijt zilververf en olieverf op doek 80,3 x 100,0 cm, gesigneerd r.b. en gedateerd 12/81

herkomst: rechtstreeks verworven van de kunstenaar door de vorige eigenaar.

Ger Lataster wordt gerekend tot de Limburgse Amsterdammers, een groep abstract-expressionistische schilders waartoe o.a. ook Jef Diederen en Pieter Defesche behoren. Geïnspireerd door de Cobra-beweging en het expressionisme van de vooroorlogse Duitse kunstenaarsgroep Der Blaue Reiter, ontwikkelt zijn stijl zich tussen 1946 en 1955 van een figuratief expressionisme naar volledige abstractie. Later komen soms weer figuratieve en ook geometrische elementen voor. Latasters schilderkunst geniet sinds de jaren 50 internationale erkenning, en doet in uitdrukkingskracht niet onder voor dat van zijn tijdgenoten Asger Jorn, Karel Appel en Willem de Kooning. Zijn stijl sluit aan bij de Lyrische Abstractie, gekenmerkt door de expressieve en emotionele lading van kleur, en een spontane, poëtisch bewogen penseelvoering.

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-