Josephus Antonius Hubertus Franciscus 'Joep' Nicolas

Roermond 1897-1972 Tegelen
Zittende vrouw, gouache op papier op board 77,5 x 57,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1930

herkomst: Kunsthandel Rueb, Amsterdam.

De Limburger Joep Nicolas is vooral bekend geworden als glazenier, een vak dat zijn vader en grootvader ook al beoefenden. De vrije schilderkunst speelde altijd een rol in zijn leven, maar werd vooral belangrijk vanaf de jaren 30, toen hij in het Noord-Hollandse Groet ging wonen. Zijn schilderijen componeerde hij naar eigen zeggen als een musicus. ‘Ik werk met kleurtonen, met lijnen als melodieën gebroken door contrapunten’. In 1939 vertrok hij naar de Verenigde Staten waar hij tal van opdrachten voor glas-in-loodramen kreeg. Hij werd naar Nederland teruggeroepen om in de Oude Kerk in Delft 25 glasramen te maken, die worden beschouwd als zijn magnum opus. Nicolas was een erudiet man, een schepper, denker en levensgenieter.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-